Dopravní nehoda ve Zdicích se odehrála vpodvečer v úterý 4. června. Otec se svým synem, který jel na kole, přecházeli v ulici Komenského přechod pro chodce. V tom ale od Žebráku vyjelo auto, které malého chlapce na kole srazilo.

Podle policejní mluvčí Michaely Richterové vozdilo značky Renault, které řídila zhruba čtyřicetiletá řidička, naštěstí narazilo pouze do zadního kola bicyklu. Řidička v tu chvíli ale jela čtyřiceti kilometrovou rychlostí, tudíž náraz srazil chlapce z kola na zem.

Na místo ihned vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Záchranáři převzali chlapce do péče a podle mluvčí středočeské záchranky Moniky Novákové naštěstí neutrpěl žádná vážná zranění, ale pouze odřeniny.

I tak ho ale záchranka po ošetření preventivně převezla k dalšímu vyšetření do pražské Fakultní nemocnice v Motole.

Sledujte s Deníkem práci našich hasičů, policistů a záchranářů. | Video: HZS, ZZS a Policie Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého kraje

Policisté na místě provedli u řidičky dechovou zkoušku, která vyšla s negativním výsledkem. A stejně tak dali dýchnout i otci dítěte, jehož test byl také negativní.

Proč k nehodě došlo a jaké byly její okolnosti je nyní předmětem policejního vyšetřování.

Mohlo by vás zajímat: Blesková povodeň vyplavila Běštín. Ulice se během chvíle proměnily v řeky

Blesková povodeň vyplavila Běštín. Ulice se změnily v řeky | Video: Pavel Hártl