K nehodě došlo v neděli. "Právě zasahujeme u jezu v Karlštejně, kde se převrátila loď. V lodi jel jeden dospělý, dvě děti a pes," informovala na sociální síti X středočeská záchranná služba Trans Hospital Plus kolem 15. hodiny odpoledne s tím, že na místě spolupracuje se zdravotnickou a hasičskou záchrannou službou středočeského kraje.

Řeka Berounka je aktuálně rozvodněná z důvodu silných dešťů. Podle policie se podařilo všechny vodáky včetně psa z Berounky zachránit. "Skvělou práci odvedli místní dobrovolní hasiči, kteří provedli záchranu jednoho z dětí," uvedla policie s tím, že z vody se podařilo dostat i promočeného psa.

Všichni tři lidé jsou nyní v péči lékařů v pražské nemocnici Motol. „Došlo k tonutí dospělé osoby a dvou dětí. Jedno dítě jsme předali letecké záchranné službě, bylo při vědomí, spontánně ventilující a ve stabilizovaném stavu. Bylo transportováno na urgentní příjem do Motolské nemocnice,“ upřesnil Deníku mluvčí středočeské záchranné služby Marek Hylebrant..

Jednoho dospělého a druhé dítě převezla záchranná služba také do nemocnice Motol. „Do nemocnice jsme je převezli pozemní cestou, a to k dovyšetření po tonutí,“ dodal Hylebrant.