Dramatická záchranná akce v Hlásné Třebáni se odehrála 2. června a ukázala, jak klíčová je rychlá a koordinovaná reakce integrovaného záchranného systému.

Policie dostala oznámení o tom, že mělo dojít k převrhnutí člunu se třemi osobami a psem. Dvojice policistů, pprap. Petr Zima a pprap. Adam Kubů, se dostali na místo události do osmi minut.

Na místě zjistili, že dospělému muži se podařilo zachránit dceru se psem a dostat ji na břeh. Chlapce, jeho syna, následně vytáhli hasiči pomocí házecího pytlíku.

Policisté a hasiči společně poskytli první pomoc všem osobám, zejména chlapci, který byl v řece asi deset minut. Byl silně podchlazený a spolykal velké množství vody. Bylo tedy nutné jej položit do stabilizované polohy a zajistit tepelný komfort, dokud nepřijela Zdravotnická záchranná služba.

| Video: Youtube

Po příjezdu zdravotníků byl chlapec transportován vrtulníkem do pražské nemocnice. „Díky rychlému příjezdu a součinnosti všech složek integrovaného záchranného systému se naštěstí obešla tato událost bez vážných či fatálních následků," dodala k případu policejní mluvčí Michaela Richterová.