Mluvčí hasičů Jan Sýkora uvedl, že v Praskolesích hořel sklad pyrotechniky. Podle něj zasahovaly na místě jednotky z druhého stupně a hasičům se naštěstí dařilo dostávat požár pod kontrolu. „Ze skladu ale zbyly jen obvodové zdi,“ dodal Sýkora.

Požár skladu pyrotechniky v obci Praskolesy na Berounsku. | Video: Deník/Jana Hájíčková

Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové k události vyjelo dvanáct policejních hlídek. Kvůli požáru a výbuchům pyrotechniky musela policie uzavřít příjezdové silnice a evakuovat obyvatele z okolních rodinných domů a budov do bezpečí.

„Slyšeli jsme spoustu ran, nespočetně, potom jednu velkou. Bydlíme od statku přes ulici druhý dům a museli jsme být evakuováni. Už sedíme zhruba dvě hodiny před obchodem na lavičce a čekáme, kdy se budeme moct vrátit domu. Zpočátku byl všude dusivý kouř, teď už je to dobré,“ řekla Deníku žena, která musela byt se svou rodinou evakuována.

| Video: Youtube

Hasiči po 16. hodině uvedli, že se situace zlepšuje a že se jim postupně daří požár hasit. Od půl šesté hodiny večer probíhá preventivní pyrotechnický průzkum.

Zároveň doplnili, že na místě zasahuje celkem 16 profesionálních a 30 dobrovolných hasičů a využívají i dron.

Zhruba po 18. hodině mluvčí hasičů Sýkora informoval o tom, že hasiči vyhlásili lokalizaci a rozhrabávají ohniska požárů.

Na místě byla preventivně i záchranná služba, k žádnému zranění ale naštěstí nedošlo.