Dopravních nehod, které zavinili řidiči pod vlivem alkoholu v posledních dnech podle policistů výrazně přibylo a opilých lidí za volantem také.

Řidič, kterého například policisté v odpoledních hodinách zastavili v obci Bavoryně na silnici ve směru na Žebrák, nadýchal dokonce 3,2 promile alkoholu.

„Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu ale muž po policejní výzvě odmítl. Nyní je podezřelý, že se dopustil trestného činu a kromě pěněžitého trestu mu hrozí i odnětí svobody až na jeden roku,“ upozornila mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Na popíjení alkoholických nápojů či zbytkový alkohol ale nedoplácejí jen řidiči. Policisté nyní vyšetřují dopravní nehodu, při které se zranil devětašedesátiletý cyklista.

„Muž jel na svém kole po silnici v obci Hostím a rychlost jízdy nepřizpůsobil svým schopnostem. S kolem sjel mimo komunikaci a havaroval. Z kola spadl a zranil se,“ uvedla mluvčí berounské policie.

Zraněný cyklista musel být převezen do hořovické nemocnice, kde byl hospitalizován. „Tam potom souhlasil s dechovou zkouškou na alkohol, která skončila s pozitivním výsledkem. V dechu měl 0,89 promile alkoholu,“ upozornila Lenka Uriánková.

Opilý byl i pětadvacetiletý řidič, který před pár dny havaroval u Hýskova se svým BMW. V dechu mu policisté na místě nehody naměřili 1,22 promile alkoholu.

Každý řidič, který požije před jízdou či během ní alkoholické nápoje, vystavuje se nebezpečí trestního stíhání a hrozí mu vězení až na jeden rok nebo peněžitý trest a odebrání řidičského oprávnění.