Beroun, Svatá/ Za mřížemi vězeňské cely nyní stráví dva roky svého života sedmkrát soudně trestaný podnikatel L. R. Tentokrát byl třicetiletý muž Okresním soudem v Berouně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody ve věznici s ostrahou za to, že pod vlivem alkoholu zavinil tragickou dopravní nehodu, při které zemřela jeho družka.


V osudný den 13. září 2008 jel L. R. se svojí družkou po 13. hodině po silnici ve směru z Hudlic na Svatou. Jak obžalovaný přiznal, nevěnoval se řízení tak, jak by měl. Na policii uvedl, že v osudném okamžiku mu přes silnici přeběhly srny. U soudu se jeho výpověď v tomto směru lišila. Tvrdil, že ladil rádio. Vlivem toho pak s renaultem najel na krajnici a mimo komunikaci, kde narazil do značky a vzrostlého stromu. V důsledku nárazu se renault celý přetočil. Zemřelá seděla na předním sedadle a stejně jako řidič nebyla připoutána. Na místě těžkým zraněním podlehla. L. R. se v době dopravní nehody nepodrobil zkoušce na alkohol a podstoupil jí až po několika hodinách v berounské nemocnici. Při zkoušce bylo zjištěno, že když řídil auto, měl v krvi nejméně 1,33 g alkoholu na kilogram váhy. Obžalovaný u soudu uvedl, že požíval alkoholické nápoje do tří hodin ráno. Přiznal, že vypil pět piv a asi tři paňáky vodky. Druhý den vstával kolem desáté ráno. Podle soudní znalkyně ale musel vypít více alkoholu, než přiznává. Pak odvezl s družkou jejich dceru k babičce. Při cestě zpět došlo k tragické nehodě.


Obhájkyně obžalovaného se snažila snížit jeho míru viny na tragédii, a upozornila soud, že mrtvá neměla zapnutý bezpečnostní pás. Znalec uvedl, že v případě, kdyby byla spolujezdkyně připoutaná, nedošlo by při obžalovaném udávané rychlosti auta, k tak devastujímu poranění její hlavy. „Na moje narozeniny mi zabil dceru. Matku dvou dětí. Já jsem mu říkala, ať nikam nejezdí, protože pil. Odpověděl mi, že takhle jezdí často. Dcera do auta nechtěla sednout, on ji přinutil. Advokátka tvrdila jakou ztrátu její smrtí utrpěl a on si měsíc po nehodě do bytu nastěhoval jinou ženskou. Dcera je mrtvá a on dostal jen dva roky,“ uvedla zoufale matka mrtvé.