V měsíci srpnu už dopravní policie vyjížděla k několika dopravním nehodám, jejichž účastníkem byla srna. Jen v uplynulém týdnu policisté na silnicích druhé a třetí třídy zaznamenali čtyři takovéto nehody a shodou okolností se všechny odehrály kolem deváté hodiny večer.

První z nich se odehrála na silnici ve směru od obce Záluží na město Hořovice.

„Kolem deváté hodiny večer projížděl po této silnici pětatřicetiletý řidič osobního vozu Renault Megane. Když projížděl po přímém úseku vozovky, tak mu zničeho nic vběhl do vozovky z levé strany srnec a vozidlo do něho narazilo levou přední částí,“ popsala průběh nehody mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Řidič vyvázl z nehody bez zranění, ale srnec byl na místě mrtvý. Vzniklá škoda dosáhla částky 31 tisíc korun.

Při další dopravní nehodě, která se odehrála na silnici ve směru z Berouna na Železnou, zemřela srna. Před smrtí zvíře nějakou dobu trpělo. Osobní vozidlo Škoda Felicia do srny, která mu skočila do vozovky z levého travnatého příkopu, narazilo čelně.

„Střetu nešlo zabránit a náraz zvíře odhodil do pravého travnatého silničního příkopu, kde pak uhynulo,“ uvedla Lenka Uriánková.

Ve stejný den se srazil se srnou i řidič osobního vozu Škoda Octavia, který jel po deváté hodině večer po silnici ve směru od obce Řevnice na Svinaře. Jemu vběhla srna do vozovky z pravé silničního příkopu. Zvíře ale srážku s vozidlem přežilo a odběhlo do pole.

Daleko hůř dopadl srnec, do kterého najel na silnici ve směru od Hostomic na Bezdědice řidič s osobním vozem Škoda Octavia. Vozidlo do srnce najelo přední částí a zvíře na místě usmrtilo.