Ve středu 5. srpna krátce před polednem vykolejil nedaleko Řevnic pantograf z Prahy do Řevnic. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, ale trať musel být na chvíli uzavřena a vlaky mezi Prahou a Berounem nabíraly velké zpoždění.

"Dnes v 11.17 hodin v Řevnicích vykolejily poslední dva vozy osobního vlaku jedoucího z Prahy do Karlštejna. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, škoda nicméně přesáhla milion korun. Byla vyčíslena na 650 tisíc korun na vlaku a 500 tisíc korun na poškozené trati, návěstidlu a trakčním vedení," uvedl k nehodě Zdeněk Neusar, tiskový mluvčí Drážní inspekce Praha.

Provoz byl obnoven po jedné koleji od 13 hodin. Na stanovení příčiny nehody je dosud brzy, dosud není zřejmé, zda se jednalo o technickou závadu nebo o selhání lidského činitele.

Jedná se sice o dvoukolejnou trať, ale na druhé koleji je nyní dlouhodobější výluka. Rychlíky byly odkloněny na objízdnou trasu. Podle vyjádření mluvčího Českých drah byl provoz na trati ve třináct hodin opět obnoven a vlaky již do Berouna jezdí. Doprava je zajištěna po jedné koleji a v místě nehody je rychlost vlaků snížena na 10 km/h, což může i v nejbližší době způsobit určité zdržení vlaků. Vlaky však již jezdí a náhradní dopravu není nutné zavádět. (voj), (rom)