Sníh, který v noci z pondělí na úterý pokryl zledovatělé silnice na Berounsku, se stal mnoha řidičům osudným.

Nehody se nevyhnuly ani okresním komunikacím, a tak policisté, hasiči a záchranáři měli opět napilno.

Řada lidí si proto raději jízdu autem rozmyslela a vydala se na autobus. Stejně jako paní Vlasta z Králova Dvora. „Autobus má už čtvrt hodiny zpoždění. Nechala jsem auto v garáži, že na tomhle nechci vyjet, ale jak vidno, problémy mají i autobusáci,“ postěžovala si žena přešlapující na zastávce.

Problémy na silnicích nastaly v ranních a dopoledních hodinách. Jedna z nich se stala před 8. hodinou ráno přímo na Plzeňské ulici v Berouně. „Vůz technických služeb se střetl ve sloupem veřejného osvětlení a ten spadl do areálu autobazaru," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Marcela Pučelíková.

Krátce po osmé hodině policisté vyjížděli k nehodě na Železné, kde jedno z havarovaných vozidel skončilo na střeše. Nehody se nevyhnuly ani autobusům, ve Zdicích se na autobusové zastávce dna z nich srazily. Všechny nehody se obešly bez vážných zranění.

K dalším dopravním nehodách došlo i odpoledne. Před 15. hodinou v Berouně Na Černém vršku sjel popelářský vůz přímo na plynovou přípojku. "Na místě zasahovali policisté, hasiči a plynaři. Došlo k lehlému úniku plynu," uvedla Marcela Pučelíková.

Další nehoda se stala na Zavadilce. Řidiče údajně oslepilo ostré sluníčko a vjel do protisměru. Střetl se s dalším osobním vozem, enhoda se obešla bez zranění.