„Hasiči pomáhali s evakuací devětašedesáti osob. Šlo o tři zaměstnance Českých drah, pětadvacet dospělých a jednačtyřicet dětí," uvedl tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Ladislav Holomčík.

Jak dále mluvčí středočeských hasičů doplnil, střet osobního automobilu s vlakem si nevyžádal žádná zranění, provoz na trati však musel být uzavřený. Dopravní nehodu vyšetřuje Policie ČR. Podle jejích zástupců vjela řidička z neznámých příčin na přejezd těsně před tím, než spadla závora. „Spadla v době, kdy už byla žena na přejezdu. Nemohla vyjet, přijel vlak a došlo ke střetu," konstatovala mluvčí berounských policistů Marcela Pučelíková.

Řidička od nehody ujela, na místo se však vrátila. „Došlo mi, že se bude věc vyšetřovat. Proto jsem se vrátila. Po nehodě jsem byla v šoku, proto jsem odjela," sdělila řidička osobního vozu, do kterého v úterý 25. října ráno na přejezdu najel vlak.

Strojvedoucí i řidička se podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v krvi s negativním výsledkem. Případ je nadále ve vyšetřování.