Policie se pustila do pátrání po muži, který chodce srazil. A po několika dnech se jim podařilo případ rozluštit.

„Cyklista jako řidič dopravního prostředku ujel od dopravní nehody a neposkytl poškozenému, který při nehodě utrpěl závažná poranění, potřebnou pomoc, ač tak mohl učinit bez nebezpečí pro sebe nebo jiného. Muži bylo sděleno obvinění hned ze dvou trestných činů, kterými jsou – usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku,“ uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková. V případě odsouzení může strávit za mřížemi až pět let svého života.

A jak vlastně k celému případu došlo? Dvaačtyřicetiletý muž jel se svým kolem po ulici U Vrby ve směru od Počapel na Popovice. Nejspíš přehlédl třiasedmdesátiletého chodce, kterého srazil.

„Při této dopravní nehodě utrpěl chodec závažná zranění. Krátce po dopravní nehodě projížděli výše uvedeným místem svědci, kteří nabízeli svou pomoc. Cyklista jim uvedl, že vše potřebné zařídí. Zhruba po patnácti minutách se tito svědci vraceli stejnou cestou zpět a zraněný chodec ležel na stejném místě, avšak cyklista se zde již nenacházel,“ vysvětlila Marcela Pučelíková. Okamžitě proto přivolali lékařskou pomoc a zraněný byl převezen vozidlem RLP do Nemocnice Hořovice. Dne 18. října 2015 však na následky zranění zemřel.

Policistům se v tomto případě podařilo dopadnout viníka už za čtyři dny.