Prvomájový výlet pětadvacetileté dívky a jejího přítele se změnil v drama. Příjemnou sobotní procházku si nejspíš chtěli zpestřit adrenalinem. Rozhodli se tedy ignorovat varovné cedule a snažili se slézt do lomu Malá Amerika u Mořiny. Mladá žena ale skálu podcenila a spadla na dno lomu. Naštěstí ne přímo z okraje lomu, ale z pětimetrové výšky.

Na místo neštěstí okamžitě vyjeli záchranáři.

Vzhledem k tomu, že v Řevnicích na náměstí probíhal tradiční majáles, vyrazila jedna z posádek Trans Hospitalu společně s hasičem lezcem na pomoc zraněné ženě. „Pacientka byla vyproštěna ještě před příletem vrtulníku na hranu lomu. Poté ženu vrtulník transportoval na nedalekou louku, kde si ji převzali do péče letečtí záchranáři z druhého vrtulníku, který byl na místě. Žena byla při vědomí. Přítele mladé ženy musel též ošetřit lékař, protože se psychicky zhroutil,“ uvedl ředitel Trans Hospitalu Řevnice Bořek Bulíček.

Na místě události zasahovalo několik jednotek profesionálních hasičů, Policie ČR a dva vrtulníky.

„Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Řevnice následně asistovala službě kriminální policie a vyšetřování při dokumentaci místa události,“ dodal k případu velitel berounských profesionálních hasičů Tomáš Hradil.

Nehody v lomech na Berounsku nejsou pro záchranáře ničím výjimečným. Často se lidé snaží dostat například i na dno Ameriky, riskují zdraví i život v lomu Mexiko.

Tentokrát žena měla štěstí, že při riskantním sestupu nepřišla o život. Takové štěstí už ale neměl mladík, který se s partou kamarádů v dubnu rozhodl nocovat na římse lomu Alkazar. V noci mladý muž nejspíš ve spánku spadl z římsy dolů. Ráno ho kamarádi našli mrtvého.