Auto vytáhli z vody, přičemž se ukázalo, že k úniku provozních kapalin nedošlo. S majitelem jsou v kontaktu policisté.

Sorbent k odklizení uniklých ropných látek už bylo třeba dopoledne uplatnit u Řevničova na Rakovnicku, kde se po sjetí mimo silnici převrátil na bok nákladní vůz. Tím pro hasiče ze Stochova a Rakovníka akce skončila – o vyproštění se postará těžká technika specializované odtahové služby.

Už bez asistence zdravotníků se neobešla dopolední nehoda na dálnici D8 na Mělnicku, kde havaroval kamion mířící směrem od Prahy na Ústí nad Labem. Na 21. dálničním kilometru narazil do silničářské šipky, připojené za nákladním autem dálniční údržby. Dva lidé utrpěli lehká zranění. Na místě zasahovali hasiči ze stanic profesionálů v Kralupech nad Vltavou a v Mělníku.

Po poledni pak hasiči zaznamenali další zásah u vody, kam byli rovněž přivoláni kvůli „ztroskotanému“ vozidlu. V tomto případě se jednalo o Měchenice na Praze-západ, konkrétně o ústí Bojovského potoka do Vltavy, kam spadl pásový bagr pracující přímo nad soutokem na rekonstrukci mostu na silnici II/102.

Strojníka, který utrpěl lehké zranění, odvezli k ošetření kolegové ze stavby. Hasiči ze stanic v Jílovém a v Říčanech měli práci kolem stroje, který ve vodě leží převrácený na boku: uniká z něj totiž hydraulický olej i nafta.

„Hasiči kolem rozmístili sorpční hady a provozní kapaliny zasypali speciálním sorbentem, který plave na hladině. Únik ropných látek byl oznámen vodoprávnímu úřadu a Povodí Vltavy,“ uvádí jejich twitterová prezentace.

Na vyprošťování bagru došlo v neděli dopoledne. Vyžádalo si to uzavření silnice podél Vltavy a vedení provozu objízdnou trasu přes centrum obce Měchenice. Pohled na zásah u břehu nabídl i neočekávanou „atrakci“ účastníkům nostalgické plavby kolesového parníku Vltava, slavícího 80 let od spuštění na vodu.