„Policisté z Dopravního inspektorátu v Berouně vyjížděli v roce 2023 k celkem 904 dopravním nehodám, 468 z nich bylo sepsáno na takzvaný euroformulář,“ uvedla středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová.

K výraznému nárůstu došlo u střetů se zvěří z volné přírody. Loni jich bylo 224, což je o 68 případů více než v roce předchozím.

Ilustrační foto
Agresivní vybržďování na dálnici D5. Jeden z řidičů vytáhl zbraň

Počet nehod se zvěří stoupá každý rok s podzimem a zimou, kdy se dříve stmívá. „Nejvyšší aktivita a nejčetnější počet srážek je zaznamenám mezi pátou a sedmou hodinou ranní a mezi 16. a 21, hodinou večerní, tedy v době dopravních špiček,“ připomněla preventistka berounské policie Simona Vacherlohnová.

Potvrzuje to i den ze začátku letošního ledna, kdy krátce po šestnácté hodině došlo na různých místech na Berounsku hned ke třem střetům se zvěří, ke dvěma mezi Loděnicemi a Bubovcemi a k další mezi Hořovicemi a Lochovicemi. Celkové škody na trojici aut dosáhly tehdy 230 tisíc korun.

Dvě nehody s tragickými následky 

Dvě z dopravních nehod minulého roku na Berounsku měly tragické následky, deset lidí při nich bylo zraněno těžce a 202 lidí lehce, lehkých zranění přitom bylo o 58 méně než v roce 2022.

Policisté řešili 189 nehod, od kterých viníci ujeli - většinou z parkovišť u nákupních center, bytových domů nebo nemocnic. K jejich dopadení, které bývá úspěšné, policii pomáhají kamerové systémy.

Ilustrační foto.
Zájem o pozemky propadlé státu obce tají, aby jim je někdo nevyfouknul

Na Berounsku se loni stalo i 48 nehod s účastí cyklistů a 16 nehod s účastí chodců. Tragické následky měla dopravní nehoda z konce loňského června, kdy řidička mimo přechod pro chodce srazila seniora, který na následky zranění později v nemocnici zemřel.

Při dopravních kontrolách v regionu udělili policisté v příkazním řízení 4045 pokut v celkové částce přes 2,8 korun.

Nejčastější příčiny dopravních nehod na Berounsku

Nesprávný způsob jízdy 402
Nepřiměřená rychlost 113
Nedání přednosti 65
Nesprávné předjíždění 15
Alkohol a omamné a psychotropní látky 49