Dálnice D5 poblíž Zdic na Berounsku sice byla kvůli bouračce uzavřena ve směru jízdy od Berouna na Rozvadov, avšak provoz to brzdilo i v protisměru. Bává totiž zvykem, že v podobných případech řidiči zpomalují, aby si mohli prohlédnout, co se v protisměru odehrává; někteří dokonce mají snahu dění si natáčet nebo fotit mobilem.

K nehodě vyžadující uzavření dálnice zde před sedmou hodinou došlo na 31. dálničním kilometru na úrovni obce Hředle; tedy mezi Zdicemi a Žebrákem. Náraz osobního auta do svodidel se podle informací policie obešel bez závažného zranění, nicméně hasiči měli práci s vyprošťováním.

Nejen pomoc hasičů s vyprošťovací technikou, ale i pomoc zdravotnických záchranářů pak byla potřebná na dálnici D10 u Staré Boleslavi, kde čtvrt hodiny po sedmé ranní bourala tři osobní auta před omezením na dálničním kilometru 14,5. Záchranné a vyprošťovací práce si zde vyžádaly dlouhé uzavření dálnice ve směru jízdy od Mladé Boleslavi na Prahu.

Ušetřena nehod ve směru jízdy na Prahu nezůstala ani brněnská dálnice D1. V blízkosti modletické křižovatky se dvacet minut před devátou bouralo na dálničních kilometrech 11,9 a 11.

Vážné dopravní komplikace přinesla rovněž dopolední nehoda na spojnici Rožmitálu pod Třemšínem a Příbrami. Před půl devátou tam policisté obousměrně uzavřeli silnici I/18 u obce Bohutín, kde osobní auto narazilo do stromu. Také zde došlo na vyprošťování.