Nehoda se stala krátce přes 16. hodinou. Na místo vyjeli berounští profesionální hasiči. 

"Autobus byl částečně sjetý ze silnice, nakloněný a opřený o stromy. Nehoda se stala na silnici II. třídy mezi Berounem a obcí Vráž u čerpací stanice U Zabitého. Uvnitř cestovalo 11 osob a řidič, nikdo nebyl zraněn, ale všichni měli velkou obavu z převrácení autobusu na pravý bok," uvedl Jaroslav Gabriel, tiskový mluvčí hasičů. 

Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče ze stanice Beroun s cisternou, vyprošťovacím automobilem Tatra a velitelským automobilem. Současně byl poplach vyhlášen také dobrovolné jednotce Zdice, která vyjela s cisternou Tatrou a velitelským automobilem Lada.

"Krátce po příjezdu hasiči zajistili autobus proti pohybu za pomoci lanových navijáků  a zachránili uvězněného řidiče a všechny cestující. Ti následně odjeli náhradním spojem. K události byl povolán sypač pro ošetření komunikace posypovou solí," dodal Jaroslav Gabriel.

 Z důvodu ustavení vyprošťovací techniky policie dočasně uzavřela provoz na uvedené silnici. Na komunikaci nemohli sjíždět ani řidiči z dálnice. 

Na místo nehody  byla povolána speciální technika soukromé firmy, která však ramenem jeřábu nedokázala autobus zvednout."Díky velkým zkušenostem velitele zásahu a obsluhy hasičské techniky se nakonec podařilo autobus vyprostit a předat odtahové službě k odtahu. Zásah tak mohl být po třech a půl hodinách, strávených v mrazivém počasí, ukončen," konstatoval závěrem Jaroslav Gabriel.