Protože se jednalo o velmi obtížně přístupnou lokalitu, nakonec pomohl policejní vrtulník značky Bell, jehož posádku z řad Policie ČR na ruzyňské základně doplují právě pro podobné případy i specialisté z řad hasičů s lezeckou specializací. Mají nejen oprávnění k práci ve výškách a nad volnou hloubkou, ale i výcvik ke spolupráci s policejním operátorem na palubě helikoptéry.

Zraněného muže se podařilo vyzvednout – a po přistání na blízké louce u řeky Berounky ho do péče převzali zdravotničtí záchranáři. Ti pacienta se zraněními zad a hrudníku odvezli do nemocnice v pražském Motole.

Ve skalních terénech, jež vyznavači horolezectví na Berounsku vyhledávají, nejde o úplně ojedinělý zásah. Dokonce se v minulosti stalo, že pacient během chvíle vystřídal dva různé typy strojů z policejní letky. Po záchraně z místa nehody vrtulníkem Bell byl pro transport do nemocnice v Praze přeložen do menší helikoptéry Eurocopter – vybavené jako letecká ambulance, kde policejní posádku doplňují zdravotničtí záchranáři. Takový transport vzduchem je ve srovnání s pozemní cestou v sanitce nejen podstatně rychlejší, ale i šetrnější.