Rychlík z Norimberka se 143 cestujícími se srazil s kamionem. Vážná nehoda se stala včera dopoledne na železničním přejezdu v Srbsku. Řidič kamionu stačil z kabiny vozu před srážkou utéct, cestujícím z vlaku se naštěstí také nic nestalo. Záchranáři odvezli do berounské nemocnice pouze strojvedoucího, který utrpěl šok.

Doprava na trati Beroun – Karlštejn byla včera až do večerních hodin uzavřená, cestující odvážela náhradní autobusová doprava.

Příčinu srážky šetří Policie ČR. Nám se podařilo zjistit, jak se kamion na trať dostal. „Řidiče kamionu navedla chybně navigace. Když to řidič zjistil, snažil se na přejezdu otočit. Uvízl ale na kolejišti a nemohl z tratě pryč. Potom se stáhly závory,“ uvedl pro Berounský deník jeden z vyšetřujících policistů.
„Byl to nepříjemný pocit. Vagon se rozvlnil, vypadalo to, jako bychom měli vykolejit. Pak začaly kolem vagonu lítat plechy. Napadlo mne, že došlo k nehodě. Teď čekám na náhradní dopravu, která mě odveze do Prahy,“ uvedla jedna z cestujících.

„Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací se závorami, která byla v době nehody v činnosti. Škoda na vlaku a na nákladním vozidle byla odhadnuta na 3 100 000 korun,“ doplnil k železniční nehodě mluvčí drážní inspekce Martin Drápal.

PŘIPRAVUJEME FOTOGALERII