Přestože byl v posledních týdnech na Berounsku relativní klid, co do počtu nehod motorkářů, dva poslední případy naplnily čísla statistik dostatečně.
Nepřiměřená rychlost a hazard byly příčinou karambolů, z nichž jeden skončil více než hrozivě.

Obě neštěstí se přitom stala v rozmezí třiceti minut.
Na svoji chybu a nepřizpůsobení rychlosti ve městě doplatil pětadvacetiletý řidič motocyklu Honda, který kolem devatenácté hodiny projížděl Plzeňskou ulicí vedle nákupního centra v Berouně. Kvůli tomu, že ho řidič volkswagenu přijíždějící
z vedlejší silnice neviděl, došlo ke střetu. Motorkář jel sice po hlavní silnici, ale při předjíždění vozidla před sebou se ocitnul v jeho zákrytu. Pro řidiče volkswagenu se tím stal neviditelným.

Mladík se i s motorkou vřítil přímo pod kola vozu a utrpěl velmi vážná poranění. Na místo byl volán vrtulník. ten ale nedorazil, takže zraněný byl odvezen sanitkou do pražské nemocnice,“ uvedl ředitel Okresního ředitelství Beroun Miroslav Jerling.
Přestože řidič vozidla vyjížděl z vedlejší silnice a v tu dobu navíc nefungovala na křižovatce ani světelná signalizace, vinu podle policie má
i motorkář, jenž přejel veškeré pruhy a do křižovatky se doslova vřítil. Škoda na motorce i autu je jedenašedesát tisíc korun.

„Je hrozné co se stalo a doufám, že to ten kluk přežije. Na druhé straně lituji i řidiče vozidla, protože si to určitě musí vyčítat. Obraz nehody bude mít před očima asi napořád,“ řekl muž žijící nedaleko místa střetu.

Na rychlost svého stroje, rovněž tovární značky Honda, doplatil tentýž večer za necelou půlhodinu ještě i další motorkář. Ten brázdil silnici ve Zdicích. Kvůli tomu, že se ve směru jeho jízdy rozhodl majitel Fiatu Doblo za zatáčkou otočit do protisměru, skončil třicetiletý motorkář v jeho plechách.

„Muž na motocyklu měl velké štěstí. Přestože nestačil střetu za zatáčkou zabránit, odnesla to pouze jeho noha,“ doplnil informaci policejní ředitel. Se zlomeninou dolní končetiny se bude léčit několik týdnů. Celková škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na sedmapadesát tisíc korun