"Výzvu k výjezdu jsme přijali v 11:21 hodin," sdělila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová. Doplnila, že na místo byly vyslány dvě pozemní posádky a vrtulník pražské záchranné služby.

Vrtulník pražské záchranné služby motocyklistu se středně těžkými poraněními dopravil do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. 

Příčina nehody se prošetřuje. Dálnice byla kvůli příletu vrtulníku na půl hodiny neprůjezdná.

| Video: Youtube

I po odletu vrtulníku, kdy byl uvolněn pravý jízdní pruh, se kolona rozjížděla jen zvolna – a řidiči jedoucí podle chytré navigace, jež reaguje na aktuální provoz, nadále využívali cestu po „staré“ sinici II/605. Levý pruh zůstal uzavřen; navíc se ještě objevily další komplikace v koloně. Policejní odhady naznačovaly, že průjezd by měl být zcela uvolněn odpoledne kolem půl druhé. Podařilo se to ale dříve. Již hodinu po poledni mohlo Centrum dopravních informací operačního odboru policejního prezidia nabídnout motoristům příznivou zprávu: „Všechny nehody byly odstraněny, nejsou hlášeny žádné další problémy.“

Ve směru jízdy od Plzně na Prahu se pak provoz na D5 komplikoval v souvislosti s omezením na 20. kilometru. Právě ve snaze objet místo se zdržením v zácpě zajíždělo hodně řidičů do Berouna, kde silnice 605 vede s dálnicí prakticky souběžně.