Třiačtyřicetiletý muž z Berounska o svém záměru vzít si život několikrát napsal své přítelkyni přes sociální sítě. Žena na nic nečekala a věc oznámila na policejní stanici.

„Na základě tohoto oznámení okamžitě uskutečnili berounští policisté rozsáhlou pátrací akci, která byla zaměřena do vytipovaných lokalit Berounska se zesíleným počtem policejních hlídek,“ informovala mluvčí berounské policie Jana Šteinerová s tím, že pátrací akce odstartovala poslední březnový den ve večerních hodinách. Do akce vyrazili policisté s technikou, ale povolán byl také policejní vrtulník s termovizí.

Záběry z policejního vrtulníku | Video: Policie ČR

V nepřístupném terénu lesního porostu v katastru území Srbska v berounském okrese bylo policejním vrtulníkem vypátráno následující den osobní vozidlo, jehož majitelem byl pohřešovaný muž. Policisté spatřili ve vozidle, do kterého byla zavedena z výfuku hadice, sedící osobu.

„Okamžitě rozbili okno u vozu a vyndali poškozeného muže s řeznými ranami na zápěstí. Policejní hlídka do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby poskytla muži první pomoc. Pohřešovaný muž byl na místě ošetřen a poté převezen do hořovické nemocnice k dalšímu vyšetření,“ dodala mluvčí berounské policie Jana Šteinerová.