V noci z úterý na středu se zde při skoku do vody zabil mladý muž.

Celý případ nám přiblížil Bořek Bulíček, majitel záchranné služby Trans Hospital , která byla na místo nehody přivolaná. „Parta mladých lidí v lomu Velká Amerika skákala do vody. Jeden z mladíků se při skoku přetočil a narazil hlavou do skály. S největší pravděpodobností již padl do vody v bezvědomí. Mladík utrpěl vážné poranění hlavy," uvedl pro Berounský deník Bořek Bulíček.

Mladík po pádu do vody již nevyplaval, a tak jeho kamarádi zavolali pomoc. "Případ nám byl nahlášen v úterý ve 20:27 hodin. Na místo okamžitě vyrazili policejní potápěči. Muže z vody vytáhli ve 22 hodin," uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Podle jejího vyjádření se ověřují okolnosti pádu a v případě je nařízena i soudní pitva.

Jedna z teorií, která se při neštěstí v médiích objevila, pracuje s verzí, že se muž pokusil o sebevraždu. Pravdu budou nyní zjišťovat policisté.

V letošním roce je tento smrtelný pád do lomu Velká Amerika první a doufejme, že i poslední. I když záchranáři jsou spíš skeptičtí.
„Je to každý rok stejné. Velká Amerika je pojem, pro lidi je to adrenalin. Nezajímají je zábrany ani varovné cedule. Prostě se nezastaví asi před ničím. Zlézají pak na dno po skalách, často ve špatné obuvi, riskují zdraví i život, ale stejně je to neodradí," říká Bořek Bulíček.
Daňové poplatníky tak budou i letos stát výjezdy záchranářů na Velkou Ameriku další peníze a řešení, zdá se, neexistuje. Zpřístupnit lom nelze a i kdyby Lomy Mořina jako vlastník postavil kolem lomu Hladovou zeď, stejně by si hazardéři cestičku našli.

Jak se snaží majitel Velké Ameriky, společnost Lomy Mořina zamezit lidem vstup do lomu? A jak by situaci řešil záchranář? To se dočtete v pátečním vydání Berounského deníku.