„Po střetu s rychlíkem utrpěl devastující poranění a na místě zemřel,“ řekla Deníku policejní mluvčí Vlasta Suchánková. U mrtvého muže byla nařízena soudní pitva.

Provoz na úseku trati mezi Kolínem a Kutnou Horou byl přerušen. Zástupci Pražské integrované dopravy na svých stránkách uvedli, že v úseku Kolín – Čáslav začaly jezdit náhradní autobusy. „Ve 14.30 byl obnoven provoz po jedné koleji,“ informoval dopravce.

Rychlík patřil společnosti RegioJet. „Uvnitř cestovalo 260 osob, nikdo nebyl zraněn,“ doplnila policejní mluvčí. Strojvedoucí se podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. Kompletně byla trať zprovozněna před půl pátou odpoledne. Některé odpolední spoje však nabíraly zpoždění v řádu desítek minut.

Za posledních šest dnů se jedná už o třetí srážku člověka s vlakem na frekventované trati. V neděli odpoledne srazil vlak člověka mezi pražskými stanicemi Libeň a Běchovice. Rychlíky jely odklonem a také v tomto případě nabíraly zpoždění. Ve středu odpoledne srazil vlak mladého muže přímo na kolínském nádraží. Ten se pohyboval v kolejišti a měl na hlavě kapuci. To mohlo hrát roli v tom, že nejspíš přeslechl přijíždějící vlak. Tím byl rychlík mířící z Luhačovic do Prahy a jelo v něm 250 cestujících. Mladík utrpěl devastující zranění, kterým na místě podlehl.