V pondělí 18. května v půl osmé večer se na dálnici D5 ve směru na Plzeň převrátil kamion s nákladem kmenů stromů. K nehodě došlo na mostu před sjezdem do centra Berouna.


Na vozovku se vysypaly klády a průjezd dálnicí byl v tu chvíli přerušen. Na místo nehody okamžitě vyjeli policisté, hasiči a záchranáři. Podle dálniční policie nebyl při nehodě nikdo zraněn. Vysypaný náklad ale poničil protihlukovou stěnu. Ještě dvě hodiny po nehodě byla dálnice průjezdná jen v jednom pruhu a od Prahy se tvořily kolony.


Komunikace musela být na dvacet minut dokonce uzavřena, aby berounští hasiči ve spolupráci s policií mohli odklidit rozsypané klády z vozovky. „Byl to masakr. Klády prorazily protihlukovou stěnu jen pár desítek metrů od podchodu k hlavnímu vlakovému nádraží. Je velké štěstí, že se nikomu nic nestalo. Kdyby klády prorazily zábrany jen o několik metrů dál, mohlo dojít k tragédii,“ svěřil se Berounskému deníku jeden ze svědků nehody.


Policisté na dálnici zasahovali až do dvou hodin ráno. Po odklizení následků havárie se provoz vrátil do normálního stavu. S omezením rychlosti v místě nehody se kvůli narušení protihlukové bariéry počítá pouze na dobu její opravy.

Autoři:

Petra Lišková

Vojtěch Plecitý