Muže totiž na frekventované hořovické ulici přimáčklo včera v poledne nákladní auto ke zdi.

K případu se pro Berounský deník vyjádřila policejní tisková mluvčí Marcela Pučelíková: „U nakládací rampy u Unimarketu v hořovické Pražské ulici zaparkoval řidič s nákladním vozem. Auto opustil, to se ale náhle samovolně rozjelo, přejelo silnici a vjelo na chodník. Zde zrovna procházel muž, kterého nákladní vůz přimáčkl k domu.“

Muž byl vyproštěn a do nemocnice byl transportován vrtulníkem. „Letecká záchranná služba dopravila muže do pražského Motola s vážnými zraněními,“ uvedla mluvčí Středočeské záchranné služby Tereza Janečková s tím, že bližší informace o zdravotním stavu pacienta zatím nelze poskytnout.

Policie na místě dopravní nehody provedla dechovou zkoušku u řidiče, který zaparkoval nákladní vozidlo. „Dechová zkouška byla v pořádku. Řidič uplatňuje technickou závadu na vozidle,“ dodala Marcela Pučelíková.

Zda za vážnou dopravní nehodu může skutečně technický stav vozidla, nebo je na vině šofér, zjistí až následná expertíza.

O tragédii, která se stala v centru Hořovic, okamžitě diskutovali obyvatelé města. „Je to strašné, nikdy nevíte, co vás může potkat. Denně se mi vracejí děti samotné ze školy a já mám pokaždé strach, aby se v pořádku vrátily. Teď se po tomhle neštěstí budu bát ještě víc,“ reagovala na nehodu Jana Příhodová z Hořovic.