„Oznámení o nehodě jsme přijali ve čtvrtek ve 14.47 hodin, kdy kamion na dvacátém kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň v levém jízdním pruhu narazil do středových svodidel a roztrhl si o ně nádrž. Na silnici vyteklo velké množství nafty, které odteklo přes pravý pruh. Dálnice musela být uzavřena. Snažili jsme se zabránit úniku nafty do vodoteče. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Berouna a dobrovolní z Králova Dvora, musela ale také přijet zvláštní jednotka na likvidace ropných havárií a zástupce ze životního prostředí,“ popsal tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík.

close Nehoda kamionu na dálnici D5, kdy došlo k velkému úniku nafty. info Zdroj: se svolením HZS Středočeského kraje zoom_in Nehoda kamionu na dálnici D5, kdy došlo k velkému úniku nafty.

Řidiče kamionu, který byl cizinec, odvezla sanitka. „Řidič měl lehké poranění, pohmoždil si koleno. Odvezli jsem ho na chirurgii do Nemocnice Beroun,“ informoval tiskový mluvčí středočeské záchranky Marek Hylebrant. Podle prvotních zjištění stál za nehodou defekt pneumatiky. „Nehoda se stala na dvacátém kilometru dálnice ve směru na Plzeň, kde kamion havaroval do středových svodidel a zdemoloval je. Došlo k většímu množství úniku nafty. Nyní zjišťujeme, zda k nehodě došlo kvůli technické závadě. Kamionu prasklo kolo, ale musíme zjistit, jestli neprasklo až při nehodě. Dechová zkouška vyšla u řidiče negativní,“ konstatovala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Krátce po této nehodě došlo k další na třináctém kilometru u Vráže, rovněž ve směru na Plzeň, kde havarovala čtyři osobní auta. „Další oznámení o hromadné nehodě jsme přijali v 15.35 hodin opět na dálnici D5 ve směru na Plzeň, kdy do sebe narazila čtyři osobní auta. Nikomu se nic nestalo. Dechová zkouška byla u všech řidičů negativní,“ dodala Richterová. Aby toho nebylo dost, další nehoda se stala na dálnici D5 i ve směru na Prahu mezi Berounem a Vráží. „V 16.05 jsme přijali oznámení o nehodě na dálnici D5 na čtrnáctém kilometru ve směru na Prahu, kde se srazila dvě osobní auta a motorkář," sdělil Holomčík. „Motorkář měl lehce pohmožděný hrudník, a proto jsme ho převezli na chirurgii do Fakultní nemocnice v Motole. Řidiči osobních vozidel byli bez zranění," uzavřel Hylebrant.