"Na 18,5 kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu došlo ve čtvrtek 11. dubna po jedenácté hodině ke střetu čtyř osobních a jednoho nákladního automobilu. Nehoda blokuje dopravu, dálnice směrem na Prahu je zcela uzavřená," sdělila Deníku krátce po nehodě policejní mluvčí Michaela Richterová.

Lahůdkářství Tmaň.
Trus hlodavců, plíseň na stěnách. Inspekce přechodně uzavřela Lahůdkářství Tmaň

Později doplnila, že podle prvotního šetření k hromadné nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič osobního vozidla jedoucí po dálnici D5 nejspíš nestihl zareagovat na vozidla stojící v koloně a narazil do vozidla, které bylo silou nárazu odhozeno do dalšího auta stojícího před ním a takto se střetla celkem čtyři osobní a jedno nákladní vozidlo. Řidiči na místě měli dechové zkoušky negativní, u zbylých, kteří byli převezeni do nemocnice, si policisté vyžádali odběr krve.

Otrávené návnady nalezené v katastru obce Praskolesy na Berounsku.
Poházené vuřty v Praskolesích otrávily psy, jeden nepřežil. Viníka hledá policie

"Ošetřeni byli tři lidé, dva pacienti s pohmožděninami hrudníku byli po ošetření převezeni do FN Motol, třetí, nezletilá osoba, nemá žádná viditelná poranění, záchranáři ji vezou k dalšímu vyšetření rovněž do FN Motol," uvedla mluvčí záchranářů Monika Nováková.

Nehoda na dálnici D5 u Berouna 11. dubna 2024:

Zdroj: Hájíčková Jana

"V 11.35 hodin jsme měli ohlášenou dopravní nehodu na kilometru 18,5 dálnice D5 ve směru do Prahy s tím, že tam jedno auto hoří a je v něm někdo zaklíněn. Na místo vyjely profesionální jednotky hasičů z Berouna a z Hořovic a dobrovolná jednotka hasičů z Králova Dvora. První jednotka byla na místě osm minut po ohlášení události. Když dorazili, tak už nic nehořelo. Z jednoho osobního automobilu vyprostili jednu osobu, ostatní už byli mimo vozidla," shrnul tiskový mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.