"Kamion narazil do osobního vlaku, ten skončil mimo koleje. Ve vlaku jsou dva lidé lehce zranění," informovala před jednou hodinou po poledni policejní mluvčí Monika Schindlová.

Nehoda se stala v 11.45 na železničním přejezdu č. P 522 na silnici II/174 zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací. Provoz na trati byl přerušen," sdělil Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce. Dráhy zajistily náhradní autobusovou dopravu na trati Mirovice - Příbram.

"Záchranáři také na místě ošetřili dvě lehce zraněné ženy z vlaku. U nehody zasahovaly dva sanitní vozy a letecká záchranná služba z Prahy. Muž utrpěl mnohočetná těžká zranění, kterým na místě podlehl, nepomohly ani snahy záchranářů o oživení. Dvě lehce zraněné ženy záchranáři převáželi do příbramské nemocnice na centrální příjem," doplnila mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Podle policie zřejmě řidič kamionu nerespektoval výstražnou signalizaci na přejezdu. "Přejezdové zabezpečovací zařízení bylo v době nehody v činnosti. Škoda byla odhadnuta na 1 570 000 Kč - 1,5 miliónů na vlaku, 70 tisíc na trati," doplnil Martin Drápal z Drážní inspekce s tím, že při nehodě došlo k vykolejení osobního vlaku. Škoda na kamionu byla odhadnuta na 500 000 Kč. Celková škoda tak dosáhla 2 070 000 Kč. "Z dosavadního šetření vyplynulo, že strojvedoucí osobního vlaku nepřekročil maximální povolenou rychlost. Příčina nehody bude pravděpodobně mimo železnici," upřesnil později Drápal.