Hostomice/ Vážná dopravní nehoda se ve středu po třetí hodině odpoledne odehrála na silnici mezi Dobříší a Hostomicemi. Při silničním neštěstí se tady střetla dvě osobní auta a nákladní vozidlo. Účastníci vážné nehody měli ale velké štěstí. Kolem místa události projížděla náhodou posádka záchranné službyTrans Hospitalu Řevnice. "Naši lékaři, kteří byli ukolize jako první,okamžitě zasáhli a zraněným poskytli pomoc," uvedl ředitelTrans Hospitalu Řevnice Bořek Bulíček.

Jedním z účastníků nehody byl i lékař hořovické nemocnice, kterýzůstal nezraněn. Společně s lékaři Trans Hospitalu poskytl prvotní ošetření řidiči nákladního vozu, který zůstal zaklíněn v kabině.

Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek. S jeřábem zde asistovali berounští profesionální hasiči, na pomoc byli přivoláni i jejich kolegové z hořovické stanice. "Dopravní nehoda vypadala velmi vážně. Nákladní auto narazilo do stromu a jeho řidič zůstal zraněný zaklíněn v kabině. Museli jsme ho z ní vyprošťovat. Z ostatních účastníků nehody, pokud vím, nebyl zraněn nikdo. Kromě řidiče jsme museli vyprostit i kamion," popsal zásah velitel hořovických hasičů Stanislav Bubník. Na místě dále zasahovalihasiči z Dobříše a Příbrami.