Výrazné oteplení a tvořící se ledovka na silnicích vytváří nebezpečný povrch pro řidiče. V pondělí19. ledna odpolednese mezi obcemi Nižbor a Hýskov srazila hned tři osobní auta. Nehoda tak zablokovala hlavní tah na Beroun skoro na dvě hodiny, a i poté se jezdilo pouze jedním pruhem. Na místě zasahovali policisté a hasiči ze středočeského kraje.

Pravděpodobný scénář srážky nám prozradil vyšetřující policista přímo na místě nehody: ,,Zatím je nehoda předmětem vyšetřování, nicméně to vypadá, že řidička osobního auta zastavila kvůli překážce na silnici. Na to však zareagoval řidič druhého vozu předjížděním a střetl se s protijedoucím vozem.“ Jako zázrakem se nehoda obešla bez vážných zranění. Pouze řidič protijedoucího auta byl odvezen sanitou do nemocnice.

Dechová zkouška neprokázala přítomnost alkoholu u žádného z účastníků havárie. Příčinou nehody tak s největší pravděpodobností byla nepřiměřená rychlost a zbytečný hazard jednoho z řidičů.

Vyjádření účastníků dopravní nehody se nám nepodařilo získat. Na místě zasahující hasiči však museli uklidňovat partnera řidičky, jejíž auto vyvázlo pouze s poškozeným bokem. Neukázněnost řidiče černého auta a ohrožení své partnerky chtěl řešit po svém. Naštěstí se jednomu z hasičů podařilo celou situaci uklidnit.

Daň za nebezpečný hazard je v mnoha případech obrovská a řidiči si to často vůbec neuvědomují. Proto by v následujících dnech měli být řidiči hodně opatrní a zbytečně na zmrzlém a zrádném povrchu neriskovat.

Autor: JAKUB HYBŠ