Podle policistů zasahujících na místě jela žena na kole ve směru od Nymburka, osobní vůz přijížděl naopak od Kovanic. „Pětasedmdesátiletý řidič vozidla z dosud nezjištěných důvodů přejel do protisměru, kde došlo ke středu s dvaašedesátiletou cyklistkou. Ta svým zraněním na místě podlehla,“ řekl policejní mluvčí Pavel Truxa.

Podle situace na místě se vůz po srážce vrátil na svoji stranu silnice a skončil v pravém příkopu u stromu. Kolo leželo zdemolované o několik desítek metrů blíže k obci Kovanice v příkopu na opačné straně.

Na místě zasahovali posádky nymburské záchranky, hasiči i dopravní policisté. Místo nehody bylo uzavřeno a úsek mezi Nymburkem a odbočkou na obchvat směrem k Přední Lhotě byl až do 11.20 uzavřen.

Tragická nehoda u Budiměřic.
Nedaleko Nymburka se srazila sanita s auty. Na místě byli zranění a mrtvá žena

V krátkém časovém sledu jde o druhou tragickou nehodu, která se odehrála přímo u Nymburka. V pátek 29. října došlo ke střetu sanitky, dodávky a osobního vozu mezi Nymburkem a Budiměřicemi. V tomto případě zemřela spolujezdkyně z osobního auta, dalších šest osob bylo zraněno. Na vině byl patrně řidič dodávky, který nezaregistroval, že osobní vůz dává přednost houkající sanitce v protisměru a zastavil. Dodávka do osobního vozu zezadu prudce narazila, čímž jej vymrštila přímo pod kola sanitky. Ta pak skončila v příkopě zaražená o strom. Mezi zraněnými byli i dva zdravotníci ze sanitky a dva pacienti, které převážela od jiné nehody.