„K nehodě došlo na prvním kilometru ve směru na Prahu. Na místo vyjely všechny složky záchranného systému a při jejich zásahu zůstal levý jízdní pruh průjezdný. Řidič s velkou pravděpodobností svůj vůz nedobrzdil, když se blížil k pomalu jedoucí koloně,“ upřesnila mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Řidič havarovaného nákladního vozu zůstal byl v kabině zaklíněný a musel být vyproštěn přivolanými hasiči. „Na místo vyjela profesionální jednotka z Berouna a dobrovolní hasiči z Rudné. Jakmile dostali muže z auta ven, předali jej záchranářům k ošetření. Následně bylo provedeno protipožární opatření a zajištění úniku provozních kapalin,“ upřesnila mluvčí hasičů Dagmar Zemanová.

Záchranáři na místě vykonali nezbytná ošetření a posléze zraněného sanitou transportovali do nemocnice v Praze. „Pacient byl při vědomí a s bolestí břicha a kolena jsme jej převezli na urgentním příjem Fakultní nemocnice v Motole,“ doplnila mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.

Během záchranných a odklízecích prací se od místa nehody směrem k Loděnici vytvořila až pět kilometrů dlouhá kolona pomalu jedoucích vozidel. Ta se také stala krátce před 18. hodinou důvodem další nehody, když řidič osobního vozu nedobrzdil a narazil do před ním jedoucího nákladního automobilu. Karambol se obešel bez zranění.