Po střetu s přenosným dopravním značením vystartoval od volantu, skočil do Vltavy – a uplaval. Snaha hlídky pustit se za ním na vypůjčené loďce už nebyla nic platná. Dotyčný se ztratil poté, co řeku přeplaval. Z dálky bylo vidět, jak protějším břehu vystupuje na břeh a mizí ve skalách.

Mercedes s pražskou registrační značkou původně zaujal hlídku tím, že právě ve Vraném jel směrem na Jíloviště nedovolenou rychlostí. Snaha hlídky auto zastavit a přestupek s šoférem řešit však nebyla úspěšná: začal ujíždět podél Vltavy k jihu, a to poměrně zběsile. Střet s dopravním značením sice nebyl vážný a v dalším úprku by mu zřejmě nezabránil, avšak jet dál se hned nedalo; tomu bránila auta v protisměru projíždějící místem zúžení. Proto uprchlík silnici vyměnil za „vodní cestu“.

Při pátrání během pátečního podvečera i večera se ho najít nepodařilo – a bližší informace k tomu, kdo seděl za volantem, nepřineslo ani sobotní dopoledne. „Zatím ho nemáme,“ řekla Deníku mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková na adresu podezřelého dvě hodiny po poledni.