Okamžitě po příjezdu začali záchranáři s první pomocí. „Osoba utrpěla vážná mnohočetná poranění hlavy s tím, že u něj byla nutná intenzivní lékařská péče. Pacient byl připojen na plicní ventilaci a poté byl letecky transportován do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích,“ sdělila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Ještě předtím ale na místo přijeli policisté, které si vyžádali záchranáři. „Policie zde asistovala při přistání vrtulníků, a to vymezením prostoru,“ vysvětlila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. To přitom nebylo vzhledem k lokalitě nijak jednoduché; hustá zástavba nedovolovala helikoptéře přistát v bezprostřední blízkosti místa, kde k události došlo – usedla až v blízkosti berounského hřbitova, kde policisté místo k přistání vymezili.

Z tohoto improvizovaného heliportu byl také muž letecky transportován. Jeho současný stav není známý. Stejně jako příčina pádu. Pouze konstatování Pučelíkové: „Nic nenasvědčovalo tomu, že by byl spáchán trestný čin či protiprávní jednání,“ svědčí o tom, že se muž stal obětí obyčejné nehody.