Všechny okolnosti neštěstí zůstávají předmětem šetření policie. Podle informací Deníku už prvotní poznatky z místa naznačují poměrně značnou pravděpodobnost, že by po zmapování všech souvislostí mohla být věc uzavřena s tím, že se nejednalo o nešťastnou náhodu. Situace se zřejmě jeví spíš jako sebevražda – nicméně rozhodující bude až výsledek zkoumání kriminalistů. Cenné poznatky by také mohly poskytnout výsledky pitvy.

Ilustrační foto.
Nehoda policejního vozu si vyžádala zranění dvou policistů

Provoz na dvoukolejné trati se v úseku mezi Berounem a Karlštejnem dočasně zastavil, přičemž železničáři se snažili o co nejrychlejší obnovení provozu alespoň po jedné koleji. I tak se vlaky nevyhnuly citelnému zpoždění, a to v regionální i dálkové dopravě: šlo jak o osobní vlaky linky S7, tak rychlíky R16. Cestující byli odkazováni na možnost cestovat mezi Prahou a Berounem autobusovou linku číslo 380 (s uznáním jízdních dokladů Českých drah) či vlakem na lince S6 jezdící přes Rudnou. Alternativu pro úsek s omezením představují i autobusové linky C19 a C20.

U Tetína nejde o první tragickou nehodu na železnici. Smrt muže sraženého v noci osobním vlakem tam policisté prošetřovali také v červnu 2017. I v tomto případě došlo k úmrtí na místě v důsledku zranění zjevně neslučitelných s životem. Tělo bylo v takovém stavu, že se v prvních momentech dokonce nedalo rozeznat, zda je obětí muž, či žena.

U nehody na železnici zasahovali středočeští hasiči v sobotu dopoledne také v Bělé pod Bezdězem.

Ve Všenorech došlo v úterý 1. října 2019 dopoledne k smrtelnému střetu vlaku s chodcem.
Muže ve Všenorech srazil rychlík, na místě zemřel

Informace Českých drah o omezení provozu

* Obecné opatření v dálkové dopravě

- Provoz omezen.
- Od 12:30 hod je obnoven provoz po jedné traťové koleji (ze dvou). Všechny vlaky obou směrů jsou vedeny pouze po jedné traťové koleji.
- Vlak R 761 vyčká na obnovení provozu.
- U vlaku R 771 bude zajištěn mimořádný přestup v Plzni hl.n. (v úseku Klatovy - Plzeň hl.n. je vlak nahrazen náhradní motorovou jednotkou).
- Vlak SC 512 pokračuje se zpožděním 90 minut.
- Vlak Ex 356 nepojede v úseku Praha hl.n. - Plzeň hl.n. Cestující využijí vlak R 768. Výluková náhradní autobusová doprava za vlak Ex 356 z Plzně hl.n. nečeká na dojezd vlaku R 768.
- U vlaku R 768 bude zajištěn mimořádný přestup v Plzni hl.n. do náhradní motorové jednotky.

* Obecné opatření v regionální dopravě
- Provoz omezen.
- Od 12:30 hod je obnoven provoz po jedné traťové koleji (ze dvou). Všechny vlaky obou směrů jsou vedeny pouze po jedné traťové koleji.
- Cestující mohou využít autobusové spoje PID Beroun - Praha Zličín a dále metro B Zličín - Smíchovské nádraží. Jízdní doklady ČD budou uznávány do 13:30.

Zdroj: www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/mimoradnost/22308

Nehoda na kolejích. Ilustrační foto.
Smrtelná srážka vlaku s člověkem omezila provoz na hlavní trati