„Srážce již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo,“ uvedla Marcela Pučelíková, tisková mluvčí berounských policistů.

Dechová zkouška na přítomnost alkoholu měla u řidiče negativní výsledek. Ke zranění cestujících nedošlo, škodu vyčíslili policisté na 45 tisíc korun.

Další nehoda se stala na silnici ve směru od obce Líšná směrem na Žebrák. Tam řidiči vjelo z levé strany ze silničního příkopu divoké prase. „U řidičky byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 30 tisíc korun,“ doplnila Marcela Pučelíková.

V souvislosti s tím policisté připomínají řidičům, že v místech lesního porostu a polí se vyplatí větší opatrnost. To hlavně tehdy, když je snížená viditelnost, v nočních či brzkých ranních hodinách.

Když už je situace taková, že nelze střetu zabránit, neměli by řidiči měnit řidiči směr jízdy, neboť tímto manévrem může dojít k daleko fatálnější havárii. Jakmile dojde ke sražení zvěře, stává se majetkem mysliveckého sdružení, které má v místě nehody svůj revír. Zvěř tedy řidič nesmí z místa odvézt.