Provoz mezi stanicemi Libeň a Běchovice je v pátek v podvečer zastaven. Ve zmíněném úseku nejprve pendolino srazilo člověka, který na místě zemřel, a soupravy byly vedeny pouze po jedné ze tří traťových kolejí. V místě nehody se pak srazil rychlík s osobním vlakem.

Na místo museli přijet i hasiči a evakuovat v první etapě zhruba 150 cestujících. V místě nehody tak nabíraly vlaky až 40 minut zpoždění, některé nebyly vypraveny vůbec.

Kvůli omezení dopravy následně došlo k nehodě dvou vlaků a několik vagónů vykolejilo, informovali o tom pražští hasiči na Twitteru. Podle nich naštěstí nehoda nebyla vážnější.

Hasiči společně se záchrankou procházeli nabourané vlaky a hledali případné zraněné cestující. Nakonec se srážka vlaků obešla bez zranění. "Na místě RZP, lékařská posádka, inspektor a z preventivních důvodů dojíždí speciální vůz Atego. V naší péči jsou nyní tři osoby, které nejsou zraněny, ale projevila se u nich akutní stresová reakce," uvedla pražská záchranka na svém twitterovém účtu.
 

Hasiči, policisté a záchranka nakonec evakuovali asi 500 lidí. "Byl pro ně zřízen evakuační prostor u nádraží. Cestující odchází do prostoru podél železničního svršku. Postará se o ně Český červený kříž a pracovníci Správy železnic," napsali pražští hasiči na Twitteru.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ČTK řekl, že rychlík jedoucí do Žďáru nad Sázavou se srazil s takzvaným posunovým dílem osobního vlaku, tedy se soupravou bez cestujících. Právě tento osobní vlak vykolejil. "Na určení škody je ještě brzy, ale půjde pravděpodobně do milionů," uvedl Drápal.

Kvůli zastavené příměstské dopravě organizátor integrované dopravy ROPID prodloužil autobusovou linku 250 z Černého Mostu přes Sídliště Rohožník do Úval jako náhradní autobusovou dopravu. Posléze byla prodloužena do Úval i linka 163, která obvykle končí na sídlišti Rohožník v Újezdě nad Lesy. Částečně byla doprava na trati obnovena v 19.15.

"Osobní vlaky linky S1 Praha - Kolín začínají jezdit v úseku Praha Masarykovo n. - Praha-Běchovice odklonem přes Malešice a dál směrem do/z Kolína," oznámily ve 20.00 na sociálních sítích České dráhy.

V pátek to nebyla jediná komplikace ve vlakové dopravě v metropoli. Odpoledne nejezdily vlaky mezi pražským hlavním nádražím a Smíchovem. Omezení se dotklo desítek spojů. Některé jely odklonem, většinou ale museli cestující využít MHD. Za vše mohlo stržené elektrické vedení ve stanici Vyšehrad.