„Před osmou hodinou ráno jsme přijali oznámení o dopravní nehodě osobního automobilu na dálnici D5 nedaleko Vráže na Berounsku,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Tereza Sýkora Fliegerová.

Podle prvotního hlášení mělo osobní auto narazit do svodidel. Berounští hasiči, které k zákroku povolal operační důstojník krajského HZS v Kladně, po příjezdu na místo ale zjistili, že se do kolize dostala ještě další dvě vozidla.

Nehoda na dálnici D5 se stala na 13. kilometru ve směru na Prahu.
OBRAZEM: Na dálnici D5 u Vráže se střetly tři kamióny a mikrobus

„Na místě původní nehody došlo ještě ke střetu nákladního a dvou osobních automobilů. Dva ve vozech zaklíněné lidi vyprostili hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ popsala zákrok mluvčí hasičů.

Všech sedm zraněných lidí se postupně dostalo do péče posádky záchranky.

Podle policejní mluvčí Barbory Schneeweissové k první nehodě došlo kvůli smyku osobního auta. „Jeho řidička při tom nabourala do středových svodidel,“ sdělila s tím, že pomoci jí přispěchali řidiči nákladního a dalšího osobního vozu, kteří zastavili poblíž.

Následovala ale další krizová situace, kdy do odstaveného osobního auta pomáhajícího řidiče nabouralo další. Jeho řidič přitom utrpěl těžké zranění. Další dva účastníci karambolu si z kolize odnesli poranění klasifikovaná zdravotníky jako středně těžká a čtyři pak zranění lehká.

Policisté nezjistili, že by se řidiči před jízdou napili alkoholu.