Hasiči byli přivoláni s tím, že uvnitř je osm osob, které se nemohou dostat ven, informoval Ladislav Holomčík z centrály Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. „Při příjezdu první jednotky na místo už byl venku řidič a tři cestující, kterým se podařilo vylézt nouzovým oknem ve střeše vozidla,“ upřesnil vývoj situace. S tím, že v těchto případech se jednalo o lidi, kteří vyvázli bez újmy na zdraví.

Zbývající čtyři utrpěli zranění a vlastními silami se dostat ven nedokázali. „Hasiči je bez nutnosti vyproštění vyndali z převráceného autobusu na páteřních deskách – také nouzovým otvorem – a předali posádkám zdravotnické záchranné služby,“ konstatoval Holomčík. S tím, že pak už stačilo zajistit obvyklé protipožární opatření a místo havárie nasvěcovat dopravním policistům. Z převráceného autobusu totiž nic nevytékalo – a k jeho vyproštění majitel přivolal specializovanou odtahovou službu.

Policisté na místě vyloučili dechovou zkouškou, že by řidič byl pod vlivem alkoholu. Okolnosti nehody zůstávají předmětem šetření. Zdá se nicméně pravděpodobné, že svou roli sehrálo zimní počasí – zřejmě především mlha zhoršující viditelnost; možná i v kombinaci s kluzkým povrchem komunikací. Prvotní poznatky naznačují, že řidič zřejmě opravu vyjel ze silnice do pole kvůli husté mlze.