Tragická dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 29. října večer v katastru obce Trubín. Na silnici se čelně srazilo osobní vozidlo s autobusem. Osud si vybral tu nejkrutější daň, jeden člověk nehodu nepřežil.

„Řidič osobního auta Škoda Fabia jel na silnici ze Svaté do Trubína. Pravděpodobně nezvládl řízení, dostal smyk a vjel do protisměru. Následně se čelně srazil s protijedoucím autobusem,“ popsal průběh nehody Milan Krampera z berounského oddělení Policie ČR.

Muž, který seděl za volantem osobního vozidla, utrpěl smrtelná zranění, kterým na místě podlehl. Řidič autobusu stejně jako cestující vyvázli bez zranění.

Na několik desítek minut musela být doprava mezi obcemi Svatá a Trubín odkláněna. „Hasiči museli vyprostit osobu z fabie a provést protipožární opatření,“ dodal Milan Krampera. Až poté mohl být provoz obnoven.

„Není to první nehoda, která se u Svaté stala. Pomalu se tudy bojím jezdit,“ svěřil se Deníku řidič Tomáš Veselý.

S jeho tvrzením souhlasí i policisté. „Silnice v katastru obcí Svatá, Trubín a Kublov mají skutečně řadu rizikových úseků, na kterých dochází k dopravním nehodám častěji. Řidiči musí přizpůsobit jízdu vozidla technickému stavu vozovky, tedy dávat pozor na zatáčky. Dalším nebezpečím v tomto katastru jsou zvířata,“ varuje řidiče Milan Krampera.

Ostražitost na silnicích je nutná především v těchto měsících, kdy se brzy stmívá.