Byl 1. prosinec, první adventní neděle, a cestující vyhlíželi autobus s číslem 387, který měl ze zastávky Výžerky vyrazit k pražskému terminálu Háje ve 14.03. Přes zastávky Nučice, Kostelec nad Černými lesy, Louňovice, Mukařov a Říčany. Policisté ze skupiny dopravních nehod mají zjištěno, že autobus vyjel na svou trasu s asi dvacetiminutovým zpožděním, informoval ve středu policista Zdeněk Chalupa.

„Během jízdy měl šedesátiletý řidič narazit před městem Říčany do svodidel. Po nárazu pokračoval v jízdě, dojel do zastávky „Říčany, Rychta“, kde poškozený autobus zastavil – a odešel z něj,“ shrnul Chalupa šokující průběh cesty. Nejednalo se sice o vážný náraz a nikdo nepřišel k úrazu – nicméně odřený bok autobusu dává na srozuměnou, že tuhle ránu nemohl nikdo ve vozidle přeslechnout.

„Podle zjištěných informací mělo autobusem cestovat přibližně 20 až 30 cestujících. Policistům se zatím podařilo ztotožnit jen část z nich,“ doplnil Chalupa. Kvůli objasnění toho, co přesně se za jízdy odehrávalo mezi volantem a šoférskou sedačkou, by si však policisté přáli mluvit se všemi. Nebo alespoň s co nejvyšším počtem z nich. I drobný postřeh může být užitečný.

Policie proto vyzývá, aby se ozval se svědectvím každý, kdo může k případu něco říci. „Cestující, případně další svědci jízdy uvedeného autobusu, se mohou policistům přihlásit osobně na dopravním inspektorátu v budově policie na Masarykově náměstí v Mnichovicích, telefonicky na číslech 974 882 459 či 974 882 456 nebo prostřednictvím linky 158 tísňového volání Policie ČR,“ uvedl Chalupa.