„Stojím tady a nic se nehýbe. Jsem kousek od Berouna. Nevíte někdo, co se na dálnici stalo," ptal se prostřednictvím facebooku Jiří Kramařík z Hořovic. Policie řidiče z dálnice po dobu její uzavírky sváděla na exitu 14 Beroun-východ. Zpět na dálnici se auta vracela na exitu 18 Beroun-centrum. Tím se na nějakou dobu ztížila doprava na hlavním tahu městem. Kolem půl dvanácté už byla dálnice částečně průjezdná. Neprůjezdný byl pouze levý pruh, kde se stále odklízely následky dopravní nehody.

Prezident Miloš Zeman
Prezident Miloš Zeman přijíždí na návštěvu kraje

„Pravděpodobnou příčinou dopravní nehody byla prasklá pravá přední pneumatika. Dvaačtyřicetiletý řidič, který byl v kabině vozu sám, se při nehodě zranil. Z vozidla ho museli vyprostit zasahující berounští profesionální hasiči," uvedla k dopravní nehodě na dálnici mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. Řidič při nehodě utrpěl četné pohmožděniny dolních končetin a hrudníku. Po nezbytném prvotním ošetření ho sanitka rychlé záchranné služby převezla do nemocnice v pražském Motole. Policisté u zraněného řidiče provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Ta měla negativní výsledek.

Dopravní nehodu nákladního auta, která se na D5 odehrála mezi obcí Vráž a Berounem nyní vyšetřují rudenští dálniční policisté. „ V tuhle dobu nedokáži říci, jak dlouho bude levý jízdní pruh dálnice na Plzeň uzavřen. Na místě jsou stále hasiči i policie. Z dálnice se musí odklidit následky dopravní nehody," poznamenala kolem úterního poledne Marcela Pučelíková.

Řidič autobusu. Ilustrační foto.
Řidiči autobusů v regionu stávkovat nebudou, podpoří ale kolegy

V letošním roce se nejedná o první dopravní nehodu nákladního auta, která si vyžádala uzavření dálnice ve směru na Plzeň. V únoru na jejím 28. kilometru zastavil řidič kvůli poruše svůj kamion a vystoupil z kabiny na dálnici. Tam ho v tu chvíli srazil další kamion. Řidič utrpěl vážně zranění hlavy a na místě nehody zemřel. Dálnice byla tehdy ve směru na Plzeň uzavřená několik hodin.