Série těchto událostí odstartovala na Benešovsku, kde byli policisté deset minut před 17. hodinou voláni na silnici II. třídy mezi Trhovým Štěpánovem a Chlumem. Zraněné zvíře po střetu z místa uteklo, žádný člověk k úrazu nepřišel. Nebylo také třeba řešit únik provozních kapalin.

Jen o chvíli později, kolem 17. hodiny, došlo ke střetům se srnami na dalších dvou místech. Na Kladensku se to stalo na silnici III. třídy u obce Kmetiněves, na Berounsku se jednalo o silnici II. třídy v blízkosti obce Libomyšl. Tato nehoda tedy přibrzdila řidiče jedoucí po frekventované spojnici Zdic a Příbrami.

Nahlášených střetů se zvěří loni česká policie zaznamenala 15 tisíc. Jde o 15 procent z celkového počtu nehod, jež policisté řešili. Bylo jich o osm stovek více než o rok dříve – a bohužel si jedna z těchto nehod vyžádala i lidský život. Za větší ohrožení než případný náraz však odborníci označují divoké manévry ve snaze vyhnout se na poslední chvíli nárazu do zvířete: může to vést k haváriím s podstatně vážnějšími následky. Obvyklá rada tady zní: pokud šofér stihne reagovat, má brzdit, ale držet přímý směr. I v případě, že se nepodaří zabránit hmotné škodě, může být útěchou, že modernější auta jsou konstruována tak, aby v případě čelního nárazu posádku maximálně chránila.