K nehodě došlo 29. června, deset minut před půl sedmou večer. „Dle dosavadního šetření jela 27letá řidička osobního vozidla Škoda Fabia ve směru od Králova Dvora, kde při jízdě v ulici Třídy Míru v Berouně pravděpodobně přehlédla 79letého muže, který měl vstoupit bezprostředně před vozidlo mimo přechod pro chodce. Následkem toho řidička do seniora narazila, vlivem čehož upadl na vozovku,“ popsala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nehoda nákladního vozidla s osobním na dálnici D5 - 6. července 2023
Vážná nehoda náklaďáku s osobákem na D5. Zraněnou ženu transportoval vrtulník

.Řidička se podrobila dechové zkoušce, která vyšla s negativním výsledkem. U chodce vzhledem k jeho zranění nebylo možné zkoušku provést. Muž byl ve vážném stavu transportován vrtulníkem do nemocnice, kde ale bohužel na následky zranění zemřel.

Ilustrační foto
Dálnici D5 blokoval řidič v protisměru

Policisté se obrací na všechny možné svědky, kteří dopravní nehodu a její průběh viděli. „Dále prosíme i řidiče, kteří projížděli okolo a mají záznam z palubní kamery, aby se nám ozvali. S jakýmikoliv informacemi, které by nám pomohly s objasněním celé věci, nás kontaktujte, prosím, na tísňové lince 158,“ doplnila Richterová.