Řidič utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. "Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací. Důvod, proč řidič, který jel ve vozidle sám, na nechráněný přejezd vjel, je předmětem policejního vyšetřování," uvedla mluvčí Policie ČR KŘP Středočeského kraje Jana Dětská.

Operační středisko hasičů na místo vyslalo odpovídající techniku z profesionálních stanic v Hořovicích a Berouně a současně byly povolány jednotky hasičů SŽDC z Plzně a Prahy. Operační důstojník ihned vyžádal zastavení železničního provozu na této trati.

Hasiči z rychlého zásahového automobilu z Hořovic, kteří byli na místě zásahu jako první, průzkumem zjistili, že ve vlaku Regionova není nikdo zraněný. Vlak však v důsledku střetu vykolejil. V osobním automobilu zůstal zaklíněný řidič, který byl ze zničeného vozu vyprošťován pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Lékař u něj konstatoval smrt.

"Po vyšetření nehody bylo tělo i vozidlo vyproštěno. Středočeští hasiči z místa po 3 hodinách odjeli, na místě zůstali drážní kolegové, kteří budou pomocí speciální nakolejovací soupravy vracet vlak na koleje," uvedl za HZS Středočeského kraje Jaroslav Gabriel.

"V letošním roce se jedná vůbec o první úmrtí na železnici. Drážní inspekce šetří mimořádnou událost v místě jejího vzniku," uvedl za drážní inspekci Martin Drápal.

Během tohoto týdne jde již o druhé tragické úmrtí v berounském regionu v letošním roce. Ve středu tragicky zemřela při požáru rodinného domu v Zaječově jeho majitelka.