Zásah složek integrovaného záchranného systému a policejní vyšetřování si vynutily zastavení provozu na trati číslo 171 v úseku mezi Dobřichovicemi a Prahou. Omezení postihlo jak osobní vlaky, tak dálkovou dopravu. Některé vlaky včetně rychlíku Berounka, jenž měl po poledni vyrazit z pražského hlavního nádraží na Klatovy, vůbec nevyjely, další se nevyhnuly citelnému zpoždění.

Ilustrační foto.
Pod koly vlaku vyhasl lidský život

České dráhy zavedly omezenou náhradní dopravu dvěma kyvadlově jezdícími autobusy a do uzavřeného úseku byla také prodloužena trasa autobusů linek Pražské integrované dopravy číslo 313. V půl druhé se podařilo obnovit provoz po jedné ze dvou traťových kolejí – i pak se ale vlaky ještě potýkaly s citelným zpožděním. Zprvu byl provoz omezen také na silnici, protože na průjezdu Černošicemi po frekventované silnici II/115 zůstaly stažené závory železničního přejezdu. Po desítkách minut čekání se naštěstí kolony rychle rozjely.

Nárazy vlaku do člověka v kolejišti se v poslední době jak na této trati, tak na dalších místech středních Čech, bohužel opakovaly častěji – a to s tragickými následky. Okolnosti těchto událostí jsou předmětem policejního šetření – nicméně první poznatky z míst události napovídaly, že spíše než o neštěstí se jednalo o dokonané sebevražedné snahy. Tak tomu zřejmě bylo i v případě ženy, jež v sobotu zemřela v Černošicích.

Zdroj: Youtube
Ilustrační foto
Ženu srazilo popelářské auto. Přišla o nohu pod kotníkem

Skok pod vlak. Ilustrační foto.
Muž nepřežil srážku s vlakem v Suchdole. Mohlo jít o sebevraždu