Vyplývá to z úterní výzvy mluvčího pražské policie Tomáše Hulana, který se v souvislosti s touto nehodou obrátil na veřejnost s žádostí o pomoc.

„Událost od samotného začátku prošetřují kriminalisté odboru vyšetřování dopravních nehod Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Ti v tuto chvíli žádají, aby se jim přihlásili svědci,“ uvedl Hulan.

Bouračka, k níž došlo ve čtvrtek 2. května hodinu po poledni na 19. kilometru Pražského okruhu neboli dálnice D0, u sjezdu na Řeporyje, ve směru jízdy k plzeňské dálnici D5, jistě utkvěla na dlouhou dobu v paměti každému, kdo se na tomto místě ocitl. A nejen kvůli tomu, že na několik hodin byla zastavena doprava.

Vězeňský autobus se totiž střetl s transportem historických tanků mířícím do Plzně na oslavy osvobození (a účastníkem nehody se stalo ještě další nákladní auto). Hasiči na místě střetu následně museli likvidovat poměrně velký požár.

Filip Suchý
Kladenský fotbal truchlí. Divizní tým zasáhla tragická nehoda

„Krom hmotné škody velkého rozsahu došlo také ke zranění šesti osob, přičemž jedna osoba na místě dopravní nehody zemřela,“ konstatoval Hulan.

Připomněl, že s objasněním příčin by mohly pomoci zejména záznamy z palubních kamer v autech, jejichž řidiči projížděli kolem v době nehody. Právě o tyto nahrávky pražští kriminalisté motoristy žádají. Ale nejen o ně.

„Přivítají jak svědecké výpovědi, tak také jakýkoli obrazový materiál, tedy fotky či videa, na kterých je průběh dopravní nehody zachycen,“ upřesnil Hulan, že pomoci mohou i další informace, poznatky a podklady.

Zdroj: Youtube
Při nehodě autobusu a kamionu s návěsem na Pražském okruhu došlo k velkému požáru a zemřel člověk.
Smrtelná nehoda na okruhu: Vězeňský autobus se srazil s kamionem s tanky
Nehoda u obce Líbeznice.
Srážky osobních a nákladních aut zatarasily příjezd do Prahy od severu i východu