Dva životy vyhasly v pondělí časně ráno na 13. kilometru dálnice D5 na Berounsku, kde se pět hodin po půlnoci osobní auto mířící od Prahy směrem na Beroun a Plzeň srazilo s pobíhajícím koněm. Vážnému zranění řidič na místě podlehl. Nepřežilo ani zatoulané zvíře.

„Na třináctém kilometru D5 u obce Vráž ve směru na Plzeň došlo k tragické dopravní nehodě. Osobní vozidlo Škoda Octavia zde usmrtilo koně, který utekl z ohrady a vběhl na dálnici. Při střetu zemřel na místě nehody také řidič, ročník vozidla - ročník narození 1955,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

U dopravní nehody zasahovali berounští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Rudné. „Když jsme přijeli na místo, tak byl kůň mrtvý a ve vozidle byl těžce zraněný a zaklíněný řidič. Hasiči se připravili na jeho vyprošťování, ale než k němu došlo, tak řidič podlehl svým zraněním a lékařka konstatovala smrt. Takže jsme ho z auta vyprostili, až když si vše zadokumentovala policie,“ uvedl mluvčí HZS Středočeského kraje v Kladně Petr Svoboda.

Plzeňská dálnice zůstala po tragédii uzavřena. Dopravní kolaps v ranní špičce postihl nejen D5, ale i objízdnou trasu na „staré silnici“ II/605.

| Video: Youtube