Tragédie se stala na železničním přejezdu bez závor chráněném pouze světelnou signalizací. Podle šetření policie k události došlo pravděpodobně tak, že řidič nedbal nebo si nevšiml aktivního výstražného znamení, jak potvrdila mluvčí středočeské policie Michaela Richterová. „Šofér osobního vozidla Ford zřejmě nerespektoval světelné a zvukové výstražné zabezpečení železničního přejezdu a vjel na něj,“ uvedla mluvčí.

V osobním voze byli kromě řidiče tři spolujezdci, kteří zůstali v autě zaklínění. Ty museli hasiči vyprostit. Dva z nich byli posléze s těžkým zraněním transportováni do pražské nemocnice, jeden vrtulníkem, druhý pozemní cestou. Třetí, který seděl na zadních sedadlech, utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel.

„Jedna osoba utrpěla těžké poranění hlavy a sanitou byla převezena do střešovické nemocnice. Druhého člověka s mnohočetným poraněním transportoval vrtulník do Motola, třetí osoba byla zraněna lehce. Jedna osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehla,“ potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.

Nehoda na D1
Nehoda u Velkých Popovic: na D1 se srazil kamion a tři auta, dva lidé zemřeli

Jak v den nehody informoval policejní mluvčí Pavel Truxa, tragická nehoda se stala okolo 18. hodiny na železniční trati mezi Berounem-Závodí a Vráží U Berouna.

Ačkoliv strojvedoucí použil rychločinné brzdění, nedokázal střetu s automobilem zabránit. Ve vlaku cestovalo celkem 26 osob. Nikdo z nich nebyl zraněn. Policie provedla u strojvedoucího dechovou zkoušku, která vyšla negativně.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal dodal, že osobní auto se na železnici střetlo s rychlíkem jedoucím z Českých Budějovic do Prahy. "Na místě jsou vyšetřovatelé Správy železnic. Jednalo se o vlakovou soupravu společnosti Arriva. Na jednotce je škoda 100 tisíc korun," potvrdila Radka Pistoriusová, mluvčí Správy železnic.