Při dopravní nehodě, která si vyžádala uzavření dálnice ve směru na Prahu až do pozdních odpoledních hodin, zemřel závozník z kamionu. K dopravní nehodě čtyř nákladních aut došlo kolem půl deváté ráno. Při hromadné srážce aut se vysypal na vozovku náklad.

„K dopravní nehodě došlo na čtyřicátém kilometru dálnice D5 u obce Cerhovice a zemřel při ní jeden závozník. Ten při nárazu vyletěl z kabiny nákladního vozidla na vozovku a zasypal ho náklad. Jednalo se o květiny. Příčina a okolnosti nehody jsou nyní předmětem vyšetřování. Dálnice bude uzavřena zřejmě až do čtvrté hodiny odpoledne," uvedla k tragické dopravní nehodě mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Po dobu, co byla dálnice ve směru na Prahu uzavřená, řidiči z ní museli sjíždět už u Cerhovic na 41. kilometru a jet po objízdné trase.

Na místě nehody přistály také dva záchranářské vrtulníky a zasahovali hasiči z Berouna, Hořovic a Plzně.
„Po příjezdu jednotky na místo zásahu hasiči zjistili, že spolujezdec z nákladního automobilu, který narazil do stojícího nákladního automobilu, vypadl z vozu a je v bezvědomí. Jednotka profesionálních hasičů z hořovické stanice ihned zahájila neodkladnou resuscitaci zraněného za pomoci AED přístroje, který nám poskytla Záchranná služba Středočeského kraje, a to až do příjezdu lékaře ze zdravotnické záchranné služby," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Stoklasa. Muž ale podlehl zraněním na místě nehody.

Hasiči také vyprostili muže, který byl zaklíněný v kabině auta. Ten podepsal negativní revers. K žádným dalším zraněním nedošlo.